I stopień składa się z dwóch części: testu pisemnego na papierze oraz testu on-line.
Część I stopień I (test papierowy wykonywany w szkole)
Stopień szkolny przeprowadzany jest w postaci egzaminu papierowego. Test składać się będzie z 45 pytań, za każde pytanie będzie można otrzymać 1 punkt. Na rozwiązanie testu przeznaczono 45 minut. Do rejestracji do części II stopnia I przejdą uczestnicy, którzy otrzymają minimum 22 punkty.
Test jest przeprowadzany jednocześnie w całym kraju we wskazanym dniu i godzinie. Prawidłowość przebiegu Olimpiady na terenie szkoły może być skontrolowana przez wizytację osób powołanych przez Komitet Główny OJA na terenie całego kraju.
Test przygotowany zostanie dla dwóch grup – A i B, tak by uczniowie sąsiadujący ze sobą nie mieli możliwości nieuczciwych konsultacji.
Poziom testu mieści się w zakresie od B2 do C2 – Organizator nie podaje szczegółowo wymaganych poziomów kompetencji językowych dla poszczególnych stopni Olimpiady i ich części. Poziom całej Olimpiady – wszystkich jej stopni – obejmuje zakres od B2 do C2, a trudność zadań jest coraz wyższa na każdej części każdego stopnia.
Pliki w formie PDF: plik z testem oraz plik z kluczem będą umieszczone (zgodnie z terminarzem) DO POBRANIA W PANELU DLA NAUCZYCIELI KOORDYNATORÓW.
Karty odpowiedzi SPRAWDZA NAUCZYCIEL KOORDYNATOR. Po części I stopnia I oraz po sprawdzeniu testów nauczyciel REJESTRUJE UCZNIÓW, którzy zdobyli 22 i więcej punktów. Kolejno KARTY ODPOWIEDZI, PROTOKÓŁ, DOKUMENTACJA RODO uczestników z danej szkoły, którzy uzyskali więcej niż 22 (włącznie) punkty, pakowane są do JEDNEJ koperty / paczki i wysyłane do Komitetu Głównego Olimpiady listem poleconym priorytetowym za potwierdzeniem odbioru w celu weryfikacji (tylko za pośrednictwem Poczty Polskiej, nie można wysyłać kurierem).
DO CZĘŚCI II STOPNIA I PODCHODZĄ WYŁĄCZNIE UCZNIOWIE, KTÓRZY uplasowali się na miejscach od 1 do 450-500 W CZĘŚCI I STOPNIA I ORAZ ZOSTALI POPRAWNIE ZAREJESTROWANI W SYSTEMIE (czyli pierwsze 450-500 osób z całej Polski).
Po części I stopnia I należy OBOWIĄZKOWO zarejestrować uczniów! https://oja.wsjo.pl/rejestracja-uczniow/
Ogłoszenie wyników i kwalifikacji do części II stopnia I nastąpi zgodnie z terminarzem.
ADRES DO KORESPONDENCJI
(Proszę koniecznie dopisać Biuro Komitetu Głównego OJA)
Biuro Komitetu Głównego OJA
Wyższa Szkoła Języków Obcych im. S.B. Lindego
61-577 Poznań, ul. Różana 17A.
Część II stopień I (test on-line wykonywany w szkole)
Część II stopień I – test on-line może być rozwiązywany WYŁĄCZNIE NA TERENIE SZKOŁY.
Szkoła sama decyduje o dniu i godzinie przeprowadzonego egzaminu, mieszcząc się w zakresie dat podanych w terminarzu.
Uczniowie z jednej szkoły nie muszą rozwiązywać testu w jednym czasie – nauczyciel może zorganizować kilka terminów dla swoich wszystkich uczniów.
Część II stopnia I polega na rozwiązaniu przez uczestników testu on-line sprawdzającego znajomość gramatyki i słownictwa oraz WOKAJ.
Test składać się będzie z 45 pytań, za każde pytanie będzie można otrzymać 1 punkt. Na rozwiązanie testu przeznaczono 45 minut.
Uczestnicy przystępujący do części II stopnia I mogą rozwiązywać test on-line z komputerów szkolnych (na systemie Windows, Linux, MacOS, nie mogą podchodzić do konkursu na telefonach komórkowych czy tabletach).
Prawidłowość przebiegu Olimpiady na terenie szkoły może być skontrolowana przez wizytację osób powołanych przez Komitet Główny OJA na terenie całego kraju.
Dostęp dla nauczyciela koordynującego do loginów i haseł dla uczestników zostanie opublikowany w panelu dla nauczyciela po zalogowaniu na stronie https://rejestracja.oja.wsjo.pl
Ogłoszenie wyników części II stopnia I oraz kwalifikacji do stopnia II nastąpi zgodnie z terminarzem.
Do stopnia II Olimpiady kwalifikowani są uczestnicy, którzy uplasowali się na miejscach 1-150 (130-150 najlepszych uczniów z całej Polski).
Wyniki będą dostępne tylko dla nauczyciela rejestrującego szkołę W PANELU DLA NAUCZYCIELI PO ZALOGOWANIU. Zespół OJA nie informuje o wynikach drogą telefoniczną ani mailową.
Szczegółowy zakres WOKAJ (wiedza o krajach angielskiego obszaru językowego) do I stopnia, część I i II
Drodzy Uczestnicy,
niniejsza mapa myśli, którą otrzymaliście, ma na celu jedynie przedstawienie ogólnego zarysu tematów, które będą omawiane w ramach Olimpiady Języka Angielskiego. Przykłady, takie jak ważne wydarzenia, postaci czy innowacje, mają pomóc Wam w wyborze odpowiedniego kierunku nauki.
Chcielibyśmy jednak podkreślić, że nie należy ograniczać swojej nauki jedynie do tych przykładów. Waszym zadaniem jest wyjść poza nie i samodzielnie odkrywać różne aspekty epoki wiktoriańskiej. Zachęcamy do szerszej eksploracji, aby lepiej zrozumieć tę niezwykłą epokę oraz jej wpływ na rozwój Wielkiej Brytanii i świata.
Powodzenia i owocnej nauki!
Instrukcja dla nauczycieli i uczniów – stopień I, część II