Sponsorzy 23/24

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów organizowana jest na zlecenie i ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.


Wydawnictwo PWN

PWN od początku swojego istnienia jest źródłem wiarygodnej, rzetelnej wiedzy. Naszą wizją jest, aby każdy mógł uczyć się w najlepszy dla siebie sposób. W tym celu wnikliwie obserwujemy zmiany zachodzące w świecie nauki, edukacji i biznesu, a uzyskaną w ten sposób wiedzę wykorzystujemy w naszych przedsięwzięciach. Stale rozwijamy nowe obszary działalności, tworzymy różnorodne, innowacyjne rozwiązania edukacyjne i – dzięki naszym produktom oraz usługom – wspieramy naszych odbiorców w edukacji, pogłębianiu wiedzy oraz doskonaleniu umiejętności.

Obok działalności wydawniczej i dystrybucyjnej zapewniamy wszechstronną ofertę edukacji online. Nasze działania opierają się na budowie bliskiej relacji z odbiorcami, dostarczaniu im treści w preferowanym formacie za pośrednictwem nowoczesnych rozwiązań i na ulubionym nośniku. Przy pomocy nowych technologii towarzyszymy w stałym podnoszeniu kwalifikacji wszystkich grup wiekowych. Jesteśmy dumni, że ramię w ramię z najlepszymi ekspertami współtworzymy przyjazny ekosystem edukacyjny na miarę potrzeb współczesnego świata.

https://jezykiobce.pwn.pl/strona-glowna


Wydawnictwo Preston Publishing

Wydawnictwo Preston Publishing istnieje na rynku już od 2013 roku. Wydajemy książki do nauki języków obcych w nowoczesnej formie. W naszej ofercie znajdziesz 7 języków: angielski, hiszpański, francuski, niemiecki, włoski, rosyjski i portugalski.

Nasze najpopularniejsze serie to: „W tłumaczeniach”, „365 na każdy dzień” oraz „Trening gramatyczny”. Dużą popularność zyskała też seria „Mapy językowe”. Do większości publikacji przygotowaliśmy kursy audio MP3 do pobrania, nagrane przez lektorów natywnych.

Chcemy dzielić się pasją, wiedzą i doświadczeniem. Wierzymy, że nauka języków obcych może być ekscytującą przygodą dla każdego – ucznia, studenta, nauczyciela, czy samouka!

Wszystko zależy od sposobu podania i przekazania wiedzy. Dobry nauczyciel, który potrafi dostosować metodę nauczania do ucznia, to skarb. Podobnie jest z podręcznikiem.

Kierujemy się zasadą 3xP:

Profesjonalizm: uczysz się z materiałami stworzonymi przez ekspertów.

Praktyczność: uczysz się użycia języka obcego w kontekście.

Przystępność: uczysz się prosto i przyjemnie z czytelnymi wskazówkami.

Celem naszych książek jest przekazanie praktycznej wiedzy na różnych poziomach zaawansowania w sposób zrozumiały i skuteczny.

Księgarnia: www.prestonpublishing.pl

Facebook: Preston Publishing. Wydawnictwo językowe www.facebook.com/prestonpublishing1

Instagram: @prestonpublishing www.instagram.com/prestonpublishing

Instagram: @prestonpublishing www.instagram.com/prestonpublishing


Wydawnictwo Macmillan 

Macmillan Education jest częścią grupy Springer Nature i jest obecny na światowym rynku wydawniczym już od ponad 175 lat. Wiemy, jak wielki potencjał zmian niesie uczenie się języka angielskiego, a naszą pasją jest dostarczanie uczniom i ich nauczycielom wszystkiego, czego potrzebują, by odnieść sukces w edukacji, pracy i życiu. Robimy to poprzez:

  • uważne wsłuchiwanie się w potrzeby nauczycieli i uczniów oraz przekładanie tej wiedzy na materiały, które przygotowujemy;
  • opracowywanie podręczników i rozwiązań cyfrowych, które sprawią, że nauczanie będzie satysfakcjonujące i skuteczne – zapewniając wymierne sukcesy;
  • budowanie trwałych relacji z nauczycielami, zapewnianie im wsparcia i inspiracji na drodze rozwoju zawodowego;
  • zaznajamianie nauczycieli z najnowszymi badaniami i nowymi metodami nauczania oraz kontakt ze światowej klasy ekspertami.

Metody nauczania zmieniają w coraz szybszym tempie, lecz my stale trzymamy rękę na pulsie i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić nauczycielom możliwość inspirowania uczniów w ich edukacyjnej podróży przez życie

www.macmillan.pl


Wydawnictwo Pearson

Pearson English to zespół profesjonalistów skupionych wokół języka angielskiego z misją
popularyzacji zamiłowania do nauki. Naszym nadrzędnym celem jest poprawa jakości życia
uczniów – dzieci i dorosłych – na całym świecie, poprzez dostęp do wiedzy i umiejętności z zakresu komunikacji w języku angielskim.

Jesteśmy częścią grupy Pearson – światowego lidera działającego w branży edukacyjnej od ponad 250 lat. Naszą wspólną misją jest wspieranie uczniów i rodziców, nauczycieli oraz firm w osiąganiu własnych celów poprzez podnoszenie znajomości języka angielskiego. Naszą pasją –maksymalizacja postępów uczących się w każdym wieku.

https://www.pearson.pl/


Księgarnie internetowe Bookland

Właścicielem marki Bookland jest Edu-Książka Sp. z o.o., spółka z kapitałem polskim, działająca na polskim rynku książki od 2007 roku.

Przez lata naszą specjalnością były podręczniki do nauki języków obcych. Zdobyte doświadczenie i zaufanie, jakim obdarzają nas Klienci, pozwala nam na ciągły rozwój i rozszerzanie oferty. Obecnie jesteśmy jednym z wiodących dystrybutorów podręczników do kształcenia ogólnego, zawodowego oraz nauczania języków obcych. Dbając o jakość współpracy z Klientami każdego roku powiększamy nasz asortyment o gry, książeczki dla dzieci, ofertę Lego czy beletrystykę.

Rosnący wachlarz oferty zawdzięczamy współpracy z kilkuset wydawcami krajowymi i zagranicznymi. W Polsce jesteśmy wyłącznym dystrybutorem wydawnictw Pearson i Hachette FLE.

Głównym celem sieci Bookland jest zapewnienie szerokiego dostępu do możliwie tanich podręczników, maksymalnie szerokiej oferty materiałów językowych i edukacyjnych oraz profesjonalnego, merytorycznego wsparcia. Nasza oferta jest stale poszerzana o nowe materiały edukacyjne.

Obecnie w ramach sieci Bookland działają księgarnie stacjonarne w: Bielsku-Białej, Białej Podlaskiej, Białymstoku, Gliwicach, Krakowie, Lublinie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie oraz Warszawie.

https://bookland.com.pl/


Wydawnictwo Klett

Od ponad 25 lat – początkowo jako Wydawnictwo LektorKlett, a obecnie Klett Polska – z pasją tworzymy materiały edukacyjne wykorzystywane przez nauczycieli, uczniów i rodziców na wszystkich etapach kształcenia.

Specjalizujemy się w wydawaniu podręczników do nauki języków obcych, które uzupełniamy materiałami interaktywnymi, aplikacjami oraz platformami e-learningowymi.

Z niezwykłą starannością edytorską i merytoryczną przygotowujemy także pakiety przedszkolne dla każdej grupy wiekowej, które obudowujemy pomocami dydaktycznymi i materiałami dodatkowymi.

Nieustannie rozwijamy również naszą bestsellerową serię PONS, czyli „zielone” materiały do samodzielnej nauki języków obcych – by każdy uczył się tak, jak lubi.

Dbamy o to, by wszystkie nasze publikacje powstawały we współpracy z ekspertami, specjalistami i doradcami metodycznymi oraz tymi, którzy na co dzień pracują z naszymi materiałami – nauczycielami. Naszą misją jest odpowiadanie na potrzeby edukacji.

https://klett.pl/


Słowniki PONS

Charakterystyczne, zielone okładki słowników językowych, kursów do samodzielnej nauki języków oraz innych materiałów językowych są od lat symbolem sprawdzonych publikacji do nauki języków obcych. Za sukcesem marki PONS stoi przede wszystkim wieloletnie doświadczenie jednego z największych europejskich wydawców edukacyjnych – Wydawnictwa Klett.

pons.pl


Express Publishing i Egis

Wydawnictwo Express Publishing, którego wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Egis, może się poszczycić ponad 30-letnim doświadczeniem w tworzeniu materiałów do nauki języka angielskiego. Za każdą wydaną książką stoi dążenie do łączenia wniosków płynących z badań edukacyjnych z codzienną praktyką szkolną, tak aby proces nauczania i uczenia się przebiegał w efektywny, nowoczesny i motywujący sposób. Obecnie wydawnictwo posiada w ofercie ponad 3500 różnych tytułów, z których większość jest wpierana przez produkty cyfrowe. Express Publishing wydaje materiały na wszystkich poziomach zaawansowania językowego, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Oprócz podręczników kursowych (General English) oferta obejmuje m.in. podręczniki do języka angielskiego zawodowego (English for Specific Purposes), repetytoria, zbiory przykładowych testów do różnych egzaminów językowych, podręczniki do gramatyki i uproszczone lektury (ELT Readers). Wydawnictwo przywiązuje także ogromną wagę do wykorzystywania nowych technologii w edukacji, dostrzegając w tym szansę na pełną indywidualizację nauczania i maksymalizację efektywności uczenia się. Zaprasza więc uczniów i nauczycieli do korzystania z interaktywnych publikacji cyfrowych oraz z szerokiej gamy funkcjonalności, jakie zapewnia platforma Express DigiBooks.

Strona główna: egis.com.pl

Sklep internetowy: eshop.egis.com.pl


Liceum Akademickie linde.edu.pl

Tworzymy środowisko, w którym młodzież, korzystając ze swych uzdolnień i wiedzy, rozwija się w swej pasji i zainteresowaniach, odkrywając siebie i znajdując swoją drogę w dorosłym życiu.

Liceum Akademickie linde.edu.pl posiada uprawnienia szkoły publicznej. Szkoła  powstała na bazie doświadczeń z prowadzenia Wyższej Szkoły Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego.

Obok rozwoju w obszarach poszczególnych dziedzin wiedzy szczególną wagę przywiązujemy do zapewnienia możliwości rozwoju osobistego, wykształcenia kompetencji społecznych i umiejętności samodzielnego funkcjonowania we współczesnym świecie.

Odzwierciedleniem tego jest program zakładający obok realizacji kształcenia przedmiotowego rozwijanie znajomości  co najmniej dwóch języków obcych do poziomu biegłego posługiwania się nimi w mowie i piśmie (poziom C1/C2 ESOKJ), umiejętności pracy zespołowej, umiejętności organizacji pracy, stawiania sobie celów i ich realizowania, sprawności w komunikowaniu swojej opinii.

www.linde.edu.pl


Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego – Organizator

Jesteśmy największą niepaństwową uczelnią filologiczną w Polsce, co potwierdzają również wyniki innych ogólnopolskich rankingów uczelnianych. Co roku kształcimy ponad 3,5 tys. studentów. Oprócz anglistyki, germanistyki czy romanistyki można u nas studiować takie specjalności jak m. in.: japonistyka, sinologia, amerykanistyka, lingwistyka stosowana, koreanistyka, hispanistyka. W zakresie realizacji Olimpiad przedmiotowych, możemy poszczycić się organizacją Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego i Niemieckiego dla Licealistów, co w świetle tego faktu czyni nas nieprzypadkowym organizatorem Olimpiady Języka Angielskiego dla Juniorów.
www.wsjo.pl